Jak získat ID a KEY Tuya

www
adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od adamis »

Díky, právě jsem to podle něho vyřešil. Podle bodu 2.2
Děkuji všem za pomoc a čas, který jste mi věnovali.
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Mám dotaz:
Díval jsem se na bod 2.2 toho návodu, který ti pomohl k řešení a nějak nemohu přijít na to v čem se liší od návodu (body 6 - 12) který je zde ve vlákně?
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od adamis »

Bylo to nejspíš tím, že jsem to dělal na jiném počítači. Instalace node.js trvala o mnoho déle než na tom předchozím PC. Tam asi byla chyba.
Jinak ve Tvém bodu 9 je toto - ( spouštějte ve složce npm příklad: c:\Users\tvoje údaje\AppData\Roaming\npm\tuya-cli wizard, vyskočí cmd tabulka) a mně stačilo dát jenom příkaz npm\tuya-cli wizard a šlo to taky.
Jinak se tedy vše podařilo, jednu Tuya local zásuvku i s měřením proudu, napětí a spotřeby už mám v HA. Děkuji všem za trpělivost a pomoc.
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od modern »

A máš tam i termostat ?

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od Pete30 »

adamis píše: 24. březen 2021, 11:28 Jinak ve Tvém bodu 9 je toto - ( spouštějte ve složce npm příklad: c:\Users\tvoje údaje\AppData\Roaming\npm\tuya-cli wizard, vyskočí cmd tabulka) a mně stačilo dát jenom příkaz npm\tuya-cli wizard a šlo to taky.
Jasně proto jsem tam vypsal cestu ke složce npm, aby bylo zřemé kde se to spustí, ale záleží kam nodejs instaluješ a tak u někoho může být ta cesta jiná.
Pokud u mě to zadám bez cesty tak to vyhodí chybu že soubor neexistuje 8-)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od adamis »

modern píše: 24. březen 2021, 12:00 A máš tam i termostat ?
Ne, ten tam zatím není (prý, že soon) - tak uvidíme. Zatím v tom mám obrovský hokej, podařilo se mi zprovoznit jenom zásuvky. Snažím se teď integrovat tenhle switch, ale nedaří se....
tuyaswitch.jpeg
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od adamis »

Pete30 píše: 24. březen 2021, 12:17
adamis píše: 24. březen 2021, 11:28 Jinak ve Tvém bodu 9 je toto - ( spouštějte ve složce npm příklad: c:\Users\tvoje údaje\AppData\Roaming\npm\tuya-cli wizard, vyskočí cmd tabulka) a mně stačilo dát jenom příkaz npm\tuya-cli wizard a šlo to taky.
Jasně proto jsem tam vypsal cestu ke složce npm, aby bylo zřemé kde se to spustí, ale záleží kam nodejs instaluješ a tak u někoho může být ta cesta jiná.
Pokud u mě to zadám bez cesty tak to vyhodí chybu že soubor neexistuje 8-)
Jasně, to jen dokazuje, že cest je vždycky více. :lol:
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od adamis »

Dneska jsem přidal do své sbírky další switch "Tuya/Smart life". V telefonu jsem ho aktivoval, všechno chodí jak má. Na Tuya IoT jsem si znovu stáhnul ID a key a už tam byl mezi těmi z dřívějška. Ale za živýho Boha ho nemůžu přidat do Localtuya v HA. Při integraci je vidět, kódy sedí, ale píše tuhle chybu: Failed to authenticate with device. Verify that device id and local key are correct.
tuya modul.jpg
tuya modul.jpg (3.52 KiB) Zobrazeno 282 x
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od modern »

Píše, že Local Key není platný. Pokud se zařízení znovu integruje, získává nový Local Key. Asi bych si prošel celý postup získání Local Key a pak by to mělo jít...

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Jak získat ID a KEY Tuya

Příspěvek od adamis »

Stáhnul jsem nový klíč, byl jiný, ale ani s ním to nejde...
Mám nějaké levé ruce. Teď se snažím o SonoffLOCAL a v entitách Sonoff DUAL vidím (2 entity), ale v Automatizaci ho nevidím a ani nepřidám...
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Odpovědět

Zpět na „Tuya“