Zavírání dveří se zámkem NUKI

Automatizace pomocí vývojového nástroje pro vizuální programování. Původně vyvinuto společnost IBM.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od Lion® »

adamis píše: 13. květen 2021, 18:17 To máš asi pravdu. Ještě se na to mrknu. Ale já dřív jak v devět nestávám...
tohle by mohlo snad už fungovat a během dne si můžeš ručně odemykat a zamykat jak chceš

Kód: Vybrat vše

[{"id":"f52942bd.d5437","type":"trigger-state","z":"f1e7e052.b425e8","name":"slunce vyjde po 7:00","server":"31810f0.ea8c872","exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityid":"sun.sun","entityidfiltertype":"exact","debugenabled":false,"constraints":[{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"property","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"bool","comparatorValue":"true","propertyValue":"new_state.attributes.rising"},{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"current_state","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"above_horizon","propertyValue":"new_state.state"},{"targetType":"entity_id","targetValue":"sensor.time","propertyType":"current_state","comparatorType":">","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"07:00","propertyValue":"new_state.state"},{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"property","comparatorType":">","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"0","propertyValue":"new_state.attributes.elevation"},{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"property","comparatorType":"<","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"1","propertyValue":"new_state.attributes.elevation"}],"outputs":2,"customoutputs":[],"outputinitially":false,"state_type":"str","x":260,"y":200,"wires":[["30ced296.6db206"],[]]},{"id":"f62d9a32.a5a628","type":"trigger-state","z":"f1e7e052.b425e8","name":"slunce vyjde před 7:00","server":"31810f0.ea8c872","exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityid":"sensor.time","entityidfiltertype":"exact","debugenabled":false,"constraints":[{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"current_state","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"07:00","propertyValue":"new_state.state"},{"targetType":"entity_id","targetValue":"sun.sun","propertyType":"property","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"bool","comparatorValue":"true","propertyValue":"attributes.rising"},{"targetType":"entity_id","targetValue":"sun.sun","propertyType":"current_state","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"above_horizon","propertyValue":"new_state.state"}],"outputs":2,"customoutputs":[],"outputinitially":false,"state_type":"str","x":262,"y":128,"wires":[["30ced296.6db206"],[]]},{"id":"f0abb9e7.6e15e8","type":"trigger-state","z":"f1e7e052.b425e8","name":"slunce zapadne po 21:00","server":"31810f0.ea8c872","exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityid":"sensor.time","entityidfiltertype":"exact","debugenabled":false,"constraints":[{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"current_state","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"21:00","propertyValue":"new_state.state"},{"targetType":"entity_id","targetValue":"sun.sun","propertyType":"property","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"bool","comparatorValue":"false","propertyValue":"attributes.rising"},{"targetType":"entity_id","targetValue":"sun.sun","propertyType":"current_state","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"above_horizon","propertyValue":"new_state.state"}],"outputs":2,"customoutputs":[],"outputinitially":false,"state_type":"str","x":250,"y":500,"wires":[["30ced296.6db206"],[]]},{"id":"81f341e.2a0a2c","type":"trigger-state","z":"f1e7e052.b425e8","name":"slunce zapadne před 21:00","server":"31810f0.ea8c872","exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityid":"sun.sun","entityidfiltertype":"exact","debugenabled":false,"constraints":[{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"property","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"bool","comparatorValue":"false","propertyValue":"new_state.attributes.rising"},{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"current_state","comparatorType":"is","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"below_horizon","propertyValue":"new_state.state"},{"targetType":"entity_id","targetValue":"sensor.time","propertyType":"current_state","comparatorType":"<","comparatorValueDatatype":"str","comparatorValue":"21:00","propertyValue":"new_state.state"},{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"property","comparatorType":"<","comparatorValueDatatype":"num","comparatorValue":"0","propertyValue":"new_state.attributes.elevation"},{"targetType":"this_entity","targetValue":"","propertyType":"property","comparatorType":">","comparatorValueDatatype":"num","comparatorValue":"-1","propertyValue":"new_state.attributes.elevation"}],"outputs":2,"customoutputs":[],"outputinitially":false,"state_type":"str","x":260,"y":580,"wires":[["30ced296.6db206"],[]]},{"id":"31810f0.ea8c872","type":"server","name":"Home Assistant","legacy":true,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true}]
  1. V 7:00 odemkni pokud je slunce nad obzorem
  2. Odemkni pokud je víc než 7:00 a slunce je mezi 0°až 1°elevace nad horizontem
  3. Zamkni pokud je 21:00 a slunce je nad obzorem
  4. Zamkni pokud je méně než 21:00 a slunce je 0°až -1°elevace pod horizontem
Na co je ještě potřeba si dát pozor? Třeba na to aby Tě tvůj chytrý domek v -15°C nezamkl venku v pantoflích až půjdeš pro hrablo na sníh do kůlny. :-D
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od adamis »

Nevadí, venku je klávesnice. Jedině, že by zamrzly čudlíky...
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od Lion® »

č.4 funguje dle představ ;-)
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od adamis »

Dneska nestíhám. Dělal jsem 80mm díru do nepoužívaného komína kvůli wifině, jsem jako kominík...
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od adamis »

Tak jsem to tam dal, uvidíme ráno.

Ještě bych Tě poprosil, jestli bys mi poradil s tímhle:
NUKI má jeden binární senzor - zamčeno/odemčeno a druhý zavřeno/otevřeno. Chtěl bych dostat zprávu, budou-li dveře otevřené (ne odemčené) déle než třeba 15 minut.
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od Lion® »

adamis píše: 13. květen 2021, 21:46 Tak jsem to tam dal, uvidíme ráno.

Chtěl bych dostat zprávu, budou-li dveře otevřené (ne odemčené) déle než třeba 15 minut.
už si poradíš ne ?

Kód: Vybrat vše

[{"id":"cfb45542.882098","type":"server-state-changed","z":"ec9d0d80.0e377","name":"nepřetrřitý stav entyty po dobu ....","server":"1c1ccadc.716d65","version":1,"exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityidfilter":"","entityidfiltertype":"exact","outputinitially":false,"state_type":"str","haltifstate":"","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","outputs":1,"output_only_on_state_change":true,"for":"15","forType":"num","forUnits":"minutes","ignorePrevStateNull":false,"ignorePrevStateUnknown":false,"ignorePrevStateUnavailable":false,"ignoreCurrentStateUnknown":false,"ignoreCurrentStateUnavailable":false,"x":880,"y":400,"wires":[[]]},{"id":"1c1ccadc.716d65","type":"server","name":"Dubák HAss","legacy":false,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true}]
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od adamis »

Hodně jsi mi pomohl, ale sám ještě neeeee..... Když mi ukážeš cestu, dovedu o tom už přemýšlet, ale budu rád, když mi pomůžeš. Díky
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od Lion® »

adamis píše: 13. květen 2021, 22:13 Když mi ukážeš cestu, dovedu o tom už přemýšlet, ale budu rád, když mi pomůžeš. Díky
to je celé:
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (9.62 KiB) Zobrazeno 310 x

Kód: Vybrat vše

[{"id":"92b0463b.03eb2","type":"server-state-changed","z":"ec9d0d80.0e377","name":"jsou otevřené dveře minimálně 15 minut","server":"1c1ccadc.716d65","version":1,"exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityidfilter":"senzor.nuki_otevreno_zavreno","entityidfiltertype":"exact","outputinitially":false,"state_type":"str","haltifstate":"otevreno","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","outputs":2,"output_only_on_state_change":true,"for":"15","forType":"num","forUnits":"minutes","ignorePrevStateNull":false,"ignorePrevStateUnknown":false,"ignorePrevStateUnavailable":false,"ignoreCurrentStateUnknown":false,"ignoreCurrentStateUnavailable":false,"x":380,"y":1200,"wires":[["f852abdf.4d1eb8"],[]]},{"id":"f852abdf.4d1eb8","type":"api-call-service","z":"ec9d0d80.0e377","name":"pošli si zprávu kam chceš","server":"1c1ccadc.716d65","version":1,"debugenabled":false,"service_domain":"notify","service":"mobile_app_xxxx","entityId":"","data":"{\"message\":\"copak by si chtěl napsat, možná že jsou víc než 15 minut otevřené zadní dveře\"}","dataType":"jsonata","mergecontext":"","output_location":"","output_location_type":"none","mustacheAltTags":false,"x":770,"y":1180,"wires":[[]]},{"id":"1c1ccadc.716d65","type":"server","name":"Dubák HAss","legacy":false,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true}]
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od adamis »

Zkušebně jsem zkrátil dobu na 1 minutu a nic, stále zelený čtvereček "running"
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírání dveří se zámkem NUKI

Příspěvek od Lion® »

adamis píše: 13. květen 2021, 22:51 Zkušebně jsem zkrátil dobu na 1 minutu a nic, stále zelený čtvereček "running"
tvůj export pls
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Odpovědět

Zpět na „Node-Red“