Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

www
mmks
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: 15. leden 2022, 14:37
Dal poděkování: 1 poděkování

Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od mmks »

Předem se omlouvám za naprosto neodborné vyjadřování. Pořídil jsem Sonoff ovladač, který má dvě tlačítka pro manual. Jedno ovládá on/off, druhé má měnit nastavení, kdy po jeho aktivaci/deaktivaci má buď poloha on být spuštěná jen jednu sekundu a pak se sama vypnout, v druhém režimu funguje klasicky, dokud nezměním příkaz, zůstává stávající.
Původně to fugnovalo, ale když jsem se hrál s párováním, tak jsem zjistil, že i když je nastaven režim automatického vypnutí (nesvítí dioda), tak ovladač zůstává stále zapnutý. Druhý režim se mi nedaří nastavit. Dioda u tlačítka reaguje na stisk, ale měla by se zapnout, ale nic z toho se neděje.
Dal jsem nový FW, ale stále to stejné.
Je možné nějak pro laika zjistit, jestli je to SW záležitost, nebo došlo k manuálnímu poškození.

V tomto stavu jej nechci do vrat instalovat, protože ovládání je pak hodně zmatečné.

Děkuji.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3335
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od Pete30 »

Co je to za zařízení a kdy jsi ho instaloval ? Dvoudenní problém viz zde viewtopic.php?f=94&t=339&p=3037#p3037 by mohl mít souvislost i když v současné době jsou již servery online.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od Tad »

Nastav si automatizaci že po zapnutí se relé po 0,5 vteřině vypne. ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

mmks
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: 15. leden 2022, 14:37
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od mmks »

zkoušel jsem to dnes, Jedná se přímo o toto zařízení https://www.youtube.com/watch?v=8OPK850Snxw

Omlouvám se, jsem fakt úplně na začátku. Je tato možnost v aplikaci Elink? Našel jsem tam něco o opakování a časový limit byl v hodinách, takže předpokládám, že nejedná o tuto funkci, ale klasický "budík"

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od Tad »

myslím že sis trochu spletl fora, tady se resi home assistant, a v Ewelinku tohke urcite nastavit nepujde, ale pokud jsi nezasahoval do fw tak by to melo jit zase prehodit na ten druhy rezim, chce to chvili hrani si s tim, nebo se v nem neco rozbilo ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

mmks
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: 15. leden 2022, 14:37
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od mmks »

dík, omlouvám se. Viděl jsem, že se tady řeší i Sonoff a bylo to nejblíž, co jsem našel.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3335
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od Pete30 »

Nebudeme na tebe zlí ;) a pokusíme se i v tomto poradit, můžeš být potenciální uživatel Home assistant a třeba se dočkáme i překvapení :P
Tento modul Sonoff má dva režimy (fyzická tlačítka) klasika on/off a vteřinový časovač on/ 1s off a ty se nastavují na desce z pohledu na usb konektor pravé tlačítko, levé tlačítko je jen manuální spínač na desce a slouží k párování.
V aplikaci eWelink má tato deska 4 funkce (obrazovka telefonu) virtuální tlačítko on/off které funguje přesně tak jak na desce nastavíš režim pravého tlačítka.
Dále je tu plánovač (plánuješ čas kdy se má zapnout nebo vypnout), odpočítávání (nastavíš čas určíš volbu co chceš jestli on nebo off a po vypršení času to provede akci) a poslední je opakování ( v nastaveném časovém intervalu se ti bude akce opakovat).
Pokud se ti povedlo ho napárovat mělo by to fungovat výše popsaným způsobem. Pokud ne zopakuj párování (podržet levé tlačítko několik sekund až se změní blikání led pod ním a potom klasicky přidat do telefonu.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od Lion® »

mmks píše: 15. leden 2022, 18:48 dík, omlouvám se. Viděl jsem, že se tady řeší i Sonoff a bylo to nejblíž, co jsem našel.
Zůstaň v pohodě a nenechej se vyvést z míry ;-) .

Co Ti tak poradit?
Jsi schopen dát tu desku do továrního nastavení?
Když dáš nový FW s největší pravděpodobností si deska bude pamatovat co si ji třeba i omylem nařídil.
Továrním nastavením (Factory Reset) to zcela určitě zapomene.
Znovu ji napáruješ a mohlo by to zase dělat to co potřebuješ.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

mmks
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: 15. leden 2022, 14:37
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od mmks »

děkuju za přístup, to se na veřejných fórech moc nevidí.
Ano, o funkci těch tlačítek vím, ale jak jsem psal, to druhé mě nepřepíná do režimu sekundového tlačítka a stále zůstává jen režim on/off (tlačítko samotné funguje,aspoň tedy na něj reaguje dioda, ale ta se nesepne, jen zasvítí při stisku tlačítka - při přepnutí na režim on/off by měla svítit stále).

Bohužel jsem nikde na netu nenašel návod, jak resetovat toto zařízení. Protože jsem jej koupil od Číňanů, tak ani neznám jeho označení modelu.

Naštěstí jsem našel v ELinku funkci zpoždění vypnutí, která dělá to stejné. Omlouvám se, že jsem to neprolezl pořádně před tím a založil zbytečné vlákno.

Jak bylo ale uvedeno, je to pro mě první seznámení s něčím takovým a chci to prostudovat pořádně a zjisti, co vše se dá takto nastavit, ovládat.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3335
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Nefunguje tlačítko pro změnu vypni/zapni

Příspěvek od Pete30 »

Reset desky by měl být tuším: smazat zařízení v aplikaci, tlačítkem ho dostat do párovacího režimu a znovu přidat ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Sonoff“