Nastavenie premennej v rámci Akcie - šablóna?

Automatizace tvořené přímo, pomocí funkcí HomeAssitent(a).
lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Nastavenie premennej v rámci Akcie - šablóna?

Příspěvek od lubost »

Do Vyvojarskeho nástroja - Šablóny som zadal toto:

Kód: Vybrat vše

{{states("input_number.teplota_pozadovana_vypocet")  | float   == states("input_number.teplota_pozadovana_vypocet")  | float  + states("input_number.temp_kuchyna_vyssia")  | float }}
{{states("input_number.teplota_pozadovana_vypocet")  | float }}  == {{states("input_number.teplota_pozadovana_vypocet")  | float  + states("input_number.temp_detska_vyssia")  | float }}
v prvom prípade je celý výraz v zložených zátvorkách, v druhom je ľavá strana v zložených a pravá tiež výraz v zložených
Výsledkom je toto:
False
0.0 == 22.0
Obom výsledkom rozumiem, lebo v prvom porovnávam a druhý sa vyhodnocuje každý samostatne a tie dve rovnítka sú obyčajný text.
Potom som ešte raz pozrel tvoje odpovede a našiel som to priradenie (SET):
{% set("input_number.teplota_pozadovana_vypocet") | float = states("input_number.teplota_pozadovana_vypocet") | float + states("input_number.temp_kuchyna_vyssia") | float %}
Len mi to dáva takúto chybu, tak ešte toto odladiť:
TemplateSyntaxError: can't assign to 'const'

skúsil som to takto a toto už funguje, takže prvú časť postupne vyskladám...

Kód: Vybrat vše

{% set pozadovana  = 10 %}
{% set pozadovana   = states("input_number.temp_kuchyna_vyssia")  | float  + pozadovana %}
{{ pozadovana }}
PS: Neexistuje niekde "po lopate" vysvetlenie používania states, set... v CZ, SK? pripadne aj EN

Ľubo

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Nastavenie premennej v rámci Akcie - šablóna?

Příspěvek od Pete30 »

Nikde jsem nenašel nějaký celek v cz kde by bylo jednoduše vysvětleno používání šablon a příklady, jsou to vždy jen útržky.
Jinak se musím přiznat že jsi mě donutil se trochu učit s tebou, abych tě mohl alespoň někam navést :D :lol:
V šablonách také plavu(něco dám ale je to jen zlomek) a toto vlákno mě přinutilo o nich začít více přemýšlet.
Existuje dokumentace v en, ale to bude na dlouhé zimní večery zde: https://jinja.palletsprojects.com/en/3.0.x/templates/

Ještě se můžeš podívat na změny v šablonách které budou od prosince v HA:
https://community.home-assistant.io/t/u ... 0-x/346198
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Automatizace“