automatizace podlahoveho topeni

Automatizace tvořené přímo, pomocí funkcí HomeAssitent(a).
mamonick
Začínající autor
Začínající autor
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: automatizace podlahoveho topeni

Příspěvek od mamonick »

Každopádně automatizace napsány a otestovány, odhalena drobná chybka, opraveno a vše OK.
Díky a za náměty a připomínky. :)

mamonick
Začínající autor
Začínající autor
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od mamonick »

adamis píše: 23. prosinec 2021, 13:35 Jenom takový malý, neškodný dotázek: někde jsem četl, že ty naše termoelektrické hlavice SEH01-NC mají řízení ON/OFF anebo PWM: Že by se daly plynule nastavit? Nebo je to blbost?
Ano, dnes jsem něco k tomu si ještě načítal. Opravdu se to ve specifikaci píše.
Jakým controllerem by se daly hlavice plynule (PWM) ovládat? Myslím nějakým DIY apod.

Jinak PWM je to fakt dobře vysvětleno https://vytapeni.tzb-info.cz/mereni-a-r ... race-s-nim

adamis
Pokročilý
Pokročilý
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od adamis »

Ano, dnes jsem něco k tomu si ještě načítal. Opravdu se to ve specifikaci píše.
Jakým controllerem by se daly hlavice plynule (PWM) ovládat? Myslím nějakým DIY apod.

Jinak PWM je to fakt dobře vysvětleno https://vytapeni.tzb-info.cz/mereni-a-r ... race-s-nim
Zajímavý článek. Trochu jsem z toho vyrozumněl, že by to mělo jít ovládat triakem. A jestli to dobře chápu, tak ty impulsy jsou v řádu vteřin až snad minut! Čím kratší jsou ty impulsy, tím se hlavice víc zahřeje a otevře. Ale kde vyčíst nějaké nastavení? Nebo opět systémem, který my, bastlíři známe nejlépe: pokus - omyl...
V podstatě by to mohlo jít ovládat i relátkem, ale to by se asi ucvakalo k smrti :lol: :lol:
Raspberry Pi 4B/4GB + chladící case Armor Fan černý
WD GREEN M.2 2280 SSD 240GB + AXAGON Superspeed USB Box for SATA M.2
Home Assistant, Sonoff, Tuya...

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Odpovědět