Integrace ALARMO

Doplňky a rozšíření.
Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Integrace ALARMO

Příspěvek od Pete30 »

Již nějakou dobu je na světě integrace Alarmo.
Je to rozšířená náhrada alarmu a karty v HA a mnoho možností nastaveni, použití čidel pohybu, dveří atd co již máte integrované v HA včetně notifikace a akcí přímo nastavené na kartě Alarmo.
Vyzkoušel jsem test automatizace: aktivace pohyb čidla, aktivace kamery + odeslání snímku kamery na Gmail.
Aktivace alarmu při not_home a deaktivace alarmu home (device tracker telefon android).
Odkaz zde: https://github.com/nielsfaber/alarmo
Funguje velice dobře a takto to vypadá :
alarm 1.png
alarm 2.png
Úprava barev je vlastní, u každého to bude vypadat trochu jinak ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Noah
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 51
Registrován: 19. listopad 2022, 11:10
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od Noah »

Mam Alarmo nainstalovane,jen takovy dotaz,umi to zvukove upozorneni pri kodovani ,odpocitavani casu? nikde sem nenasel,Diky

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od Pete30 »

Ne neumí zvuky při stisknutí tlačítka a odpočítávání času, ale můžeš si udělat automatizaci například zaslání notifikace na mobil že se zakódovalo/odkódovalo nebo TTS oznámení do přehrávače atd
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od rejze69 »

Zdar,
Nyní jsem tuhle integraci taky objevil a funguje to opravdu dobře.
Zatím pouze testuji v omezeném režimu, ale kromě zabezpečení při vniknutí to umí i senzory požární, vytopení atd. Ty to notifikuje nezávisle na stavu .
Zkusil jsem automatické zapnutí/vypnutí při odchodu/příchodu. Vše bez problému. Líbí se mi i režim na noc nebo doma.
Původně jsem myslel, že budu muset vytvořit alarm z automatizací a tohle mi ušetřilo spoustu práce. Stejně jako integrace pro automatické zalévání.
Tím teď nahradím závlahu, kterou jsem měl na arduinu. https://forum.hwkitchen.cz/viewtopic.php?f=38&t=1316
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím.
V integraci jsou kódy přiřazeny ke jménu a umí to poslat notifikaci o změně stavu a kdo ji provedl. Nemohu ale přijít na to, jak to místo notifikace jen ukládat v logu.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Noah
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 51
Registrován: 19. listopad 2022, 11:10
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od Noah »

Zdravim,chci se zeptat jestli uz nekdo resil ovladani alarmu pres tlacitovy ovladac 433Mhz.Hledam po netu ,vsude jen takove utrzky .Jde mi o to ze treba na chalupe nechci mit tablet na zdi a tohle ovladani by bylo fajn.Pokud nekdo vi jak na to,budu moc rad.Dekuju.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od Pete30 »

Pokud to dobře chápu tak HA ti běží na chalupě kde nechceš mít tablet?
Viděl bych dvě možnosti
nejjednodušší: aktivovat/deaktivovat alarm telefonem
složitější: integrovat nějaký modul RF 433Mhz do HA a na základě jeho stavu vytvořit automatizaci která aktivuje/deaktivuje alarm, případně modul který má na sobě nějaké relátko (spínač beznapěťový) a využít kontaktu na GPIO Rpi (pokud ti na něm běží HA) nebo nějaké esp které se dobře integruje do HA (předpokládám že na chalupě máš wifi).
Chce to více informací ;)

Jen malá poznámka k RF 433Mhz, není asi dobré řešení protože kdokoliv bude mít vysílač 433Mhz tak ti to odkóduje ( není to plovoucí kód jako u klasické zabezpečovačky)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od rejze69 »

Ahoj,
osobně si taky myslím, že mobil je ideální. Jak psal Pete není zřejmé jak to máš na chatě s konektivitou, ale pokud tam máš aktivní aspoň wifi tak po příchodu k chatě se mobil připojí i bez nutnosti řešit přístup z internetu a aplikace HA informuje, že jsi vstoupil do zóny. Potom se jednoduchou automatizací alarm odkóduje sám. Testuji to a funguje to spolehlivě. Počet lidí v zóně je nula zakóduj, počet větší než nula odkóduj.
Jakýkoli pin gpio na čemkoli je jen signál nula a jedna a pokud budu mít např RFID čtečku, která po dekódování pošle jedničku, že dobrý, tak každému stačí vytrhnout čtečku a změnit úroveň. To není dobrý. Všechny signály musí být kódované a musí se dekódovat až v centrální jednotce.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Noah
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 51
Registrován: 19. listopad 2022, 11:10
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od Noah »

Wifi na chate mam,jakou detekci ze jsi pritomen pouzivas? Co je device_tracker,to teda neni moc spolehliva vec,co jsrm sledoval. .Trosku se v tom ztracim.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace ALARMO

Příspěvek od Pete30 »

Jak píše výše, v telefonu app HA a v HA vytvořit zónu okolo chaty např. 100m potom automatizaci vstup do zóny odkóduj chatu (pokud je v zóně více jak 0 osob) odchod ze zóny zakóduj chatu ( pokud je v zóně méně než 1 osoba).
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Rozšíření“