Další možností využití Intel NUC, volba konfigurace

Intel NUC
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Další možností využití Intel NUC, volba konfigurace

Příspěvek od Tad »

Je tu někdo kdo by mohl poradit jaky NUC koupit a vlastně další možností, které se na něm dají provozovat paralelně s HA? Tohle jde nějak okolo mě a moc se toho v diskuzích nenajde... Představu bych měl třeba tam dát Kodi server ale vůbec nevím na jaké platformě potom ten NUC musí běžet atd... Chystám se na něj někdy v létě ale určitě není na škodu shánět informace dopředu ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Další možností využití Intel NUC, volba konfigurace

Příspěvek od Pete30 »

Osobně nemám rád multi systém, později pro jeho údržbu, ale je to každého volba.
Co se týká NUC a HA zajímal jsem se o to a na fórech hodně lidí provozuje NUC s procesorem i3 8 až 32RAM včetně streamu kamer a tvrdí že to bohatě stačí.
Pokud se týká Kodi tak mám docela bohaté zkušenosti a provozuji ho již spoustu let.
Teď mi běží v TV android na rychlé přehrání filmu, postaveno mám HTPC na desce ASROCK + Synology server jako úložiště a jeden čas jsem ho provozoval i na Rpi 3b+ a na starém boxu Minix(android) u kterého jsem přefleshoval FW, aby bral novější verze.
Kodi spustíš na jakékoliv platformě (win10, android, linux) nejlépe nějaký linux, aby korespondoval s instalací HA.
Úplně bych se vyhnul win10 nebo si budeš trhat hlavu.
Pokud to shrnu a chtěl bych multi systém, určitě bych šel do i5 nebo i7(záleží kolik je člověk ochoten do toho pustit financí) a 16 až 32 RAM celkem, paměti rozdělit do 2 slotů a máš bohatou rezervu i do budoucna.
Můj osobní názor: HA provozovat jako samostatný systém (přece jenom řídí můj chytrý dům, byt tak ať si žije vlastním životem) a vše ostatní klidně jako multi systém.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možností využití Intel NUC, volba konfigurace

Příspěvek od radekD »

Sice out off date, ale přesto:
Mám Intel NUC v té snad nejslabší konfiguraci (Procesor N51XX, 4GB RAM, 512GB SATA SSD...), na něm Debian 11, SW Apache2, MariaDB, SQLite3, WeeWX (meteostanice), motion (kamery včetně rozpoznání pohybu, záznamu, stream...), bezpečnostní SW, SSL, Samba + domácí úložiště, nově i HA, běží 24/7/365 cca 5 let bez údržby, pouze bezpečnostní aktualizace + jednou povýšení z Deb10 na Deb11. Mini PC je pasivně chlazený (to byla podmínka, žádné pohyblivé části, proto i SSD, v té době ne zrovna nejlevnější), průměrná zátěž kolem 25% a teploty mezi 45-50°C. Mohu jen doporučit. Změřená spotřeba - bez záznamu z kamer - kolem 7W, takže méně než samotná kamera. Se záznamem (na základě pohybu) vzroste o cca 10%, Meteo SW generuje každých 12 sec soubor JSON s aktuálními daty z meteostanice, každých 5 minut souhrnné informace o počasí včetně grafů. Přesto se PC víceméně "nudí" a zvládlo by toho určitě mnohem víc.Takže podle mne, škoda ho nevyužít naplno, když to bez problému zvládne. Zvlášť když třeba HA běží v docker kontejneru, tam už bych se vůbec nebál.
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

Jurajj12
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 26. září 2023, 07:44

Re: Další možností využití Intel NUC, volba konfigurace

Příspěvek od Jurajj12 »

Ahoj ja mam intel Nuc s nejakym celeronem,
Mam tam16 gb Ram DDR4a NVMe disk crucial 500Gb
Jako system Ubuntu 23.04, puvodne taky Debian.
Bezi mi tam Unifi Controller, a VirtualBox kde je HomeAssistant
Vse bez problemu bezi 24/7.
Intel®NUC 11ATK 16GB RAM, Crucial P5 3D NAND NVMe 500Gb
HomeAssistant on Proxmox VE
UniFI controller in Proxmox container

Odpovědět

Zpět na „Intel NUC“